Skip to content

O mnie

Jakie informacje o mnie są tak ważne, że potrzebuję na to osobnej zakładki? Kto potrafi bezbłędnie odpowiedzieć na pytanie Kim jestem? (I dokąd zmierzam?)

Obecnie jestem studentką pierwszego stopnia kognitywistyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od kilku miesięcy jestem także początkującą baristką, oczarowaną owocowymi aromatami jasno palonej jednorodnej kawy parzonej metodami alternatywnymi.

Czytam, myślę i piszę. Najlepiej w takiej kolejności. Teksty kultury – bo mowa nie tylko o książkach – chłonę jak gąbka.

Jestem entuzjastką Szwecji, szwedzkiego języka, filmów, ciastek i pewnego przystojnego, polskiego Szweda.

Balansuję między zamiłowaniem do psychologii, literatury, języka, ale także nauk biologicznych… i do Internetu.

W 2014 roku zdobyłam tytuł finalistki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, przez co wiele w moim życiu postanowiło się pozmieniać. Nie tylko zostałam zwolniona z matury z zakresu tego przedmiotu i zyskałam trzy wolne dni w maju 2015 roku, ale również zaczęłam tworzyć. Tworzyć, a co za tym idzie, brać udział w konkursach literackich, zarówno w kategorii poezji, jak i prozy. Czasem je wygrywać. Pojawiłam się również (to znaczy, nie ja, moje wiersze z dołączoną rekomendacją, biogramem i fotografią, którą widzicie gdzieś tu obok) w kwartalniku Związku Literatów Polskich w Lubuskiem, czyli w Pegazie lubuskim. W 2015 roku moje wiersze wdarły się również do radia, a dokładniej, na antenę Radia Zachód i latały sobie w ramach Radiowej Książki Poetyckiej. W 2017 wydam swój debiutancki tomik.

Szczere Kocisko jest blogiem, którego prowadzę od grudnia 2012 roku. Od 2017 funkcjonuje pod zmienioną nazwą Lagom Life.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że czas spędzony tutaj, na blogu, nie okaże się czasem zmarnowanym!